Wakacyjne przeboje z czasów PRL. Tak kiedyś śpiewano o lecie!

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe / Archiwum fotograficzne Henryka Poddębskiego Wakacyjne przeboje z czasów PRL. Tak kiedyś śpiewano o lecie!

QUIZ

Quiz. Największe wakacyjne przeboje z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz najlepsze piosenki o lecie?

PRL był czasem, w którym powstało mnóstwo niezapomnianych przebojów. Wielu wykonawców stawiało na twórczość popularną o zróżnicowanej tematyce. Dlatego też, pomimo wszechogarniającej szarości, w piosenkach z tamtego okresu możemy odnaleźć sporo radosnych motywów. Przygotowaliśmy quiz z największymi przebojami wakacyjnym z czasów PRL. Sprawdźcie, czy pamiętacie, jak śpiewano wtedy o lecie!

Wakacyjne przeboje z czasów PRL. Tak kiedyś śpiewano o lecie! Quiz

Polska Rzeczpospolita Ludowa była okresem, w którym kształtowała się rodzima muzyka popularna. Komunistyczne władze i wszechobecne oko cenzury wprawdzie nie ułatwiały twórczości artystycznej, ale piosenkarki i piosenkarze doskonale radzili sobie w tych nieprzychylnych czasach. To właśnie wtedy powstało mnóstwo radosnych piosenek o wakacjach. Nie brakowało też utworów miłosnych i nostalgicznych.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe przeboje wakacyjne z czasów PRL. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Wakacyjne przeboje z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz piosenki o lecie?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Chałupy welcome to” Zbigniewa Wodeckiego. „Jak co roku w Chałupach, gdy zaczyna się upał...”

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wakacje w czasach PRL-u! Te zdjęcia przywracają wspomnienia [GALERIA]

Tak mieszka seksbomba PRL. Halina Kowalska: Wszyscy chcieli mnie rozbierać