Myslovitz

i

Autor: AKPA/Majewski Myslovitz to jeden z najlepszych polskich zespołów, które debiutowały w latach 90.

QUIZ

Quiz. Największe polskie przeboje lat 90. Jak dobrze pamiętasz te niezapomniane piosenki?

2024-05-02 14:13

Lata 90. były kopalnią przebojów. W ostatniej dekadzie XX wieku powstało wiele piosenek, które do dzisiaj są grane przez rozgłośnie radiowe i stanowią żelazny repertuar koncertowy artystów, którzy w tamtym czasie rządzili rodzimą sceną muzyczną. Przygotowaliśmy quiz, w którym przypomnicie sobie największe polskie przeboje lat 90. Komplet punktów zdobędą tylko prawdziwi fani!

Jak dobrze pamiętasz największe polskie przeboje lat 90? Quiz

Polska scena muzyczna w latach 90. była niezwykle mocno zróżnicowana. To właśnie w tamtych czasach kształtowała się rodzima popkultura, a obok popularnych w poprzednich dekadach artystów na scenie stawali coraz bardziej odważni debiutanci. Wystarczy wspomnieć tylko zespół Mafia z Andrzejem Piasecznym na wokalu, który w drugiej połowie lat 90. rozpoczął pełną sukcesów karierę solową, Edytę Bartosiewicz, Kasię Nosowską i Hey, Agnieszkę Chylińską i O.N.A., Edytę Górniak, Justynę Steczkowską, Myslovitz czy Varius Manx.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 15 pytaniami z największymi polskimi przebojami lat 90. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Największe polskie przeboje lat 90. Jak dobrze pamiętasz te piosenki?

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał przebój „Długość dźwięku samotności”?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kasia Kowalska z koncertem MTV Unplugged Last Call w Centrum Sztuki Mościce [ZDJĘCIA]