Piękności z PRL-u

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe

QUIZ

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

2024-03-04 7:33

Najpiękniejsze kobiety PRL. To właśnie do nich wzdychały miliony! W czasach PRL powstało mnóstwo filmów i piosenek, które zapisały się w historii polskiej kinematografii i muzyki. Wiele produkcji wypromował aktorki, które podbiły serca męskiej części widowni swoją nieszablonową urodą. Podobnie było w przypadku wokalistek, które po pojawieniu się na scenie zachwycały nie tylko głosem, ale równie urodą. Przygotowaliśmy dla was quiz z najpiękniejszymi kobietami w PRL. Czy rozpoznacie je po zdjęciu?

Najpiękniejsze kobiety PRL. To do nich wzdychały miliony! Quiz

W czasach PRL na ekranach biało-czarnych odbiorników królowały prawdziwe piękności. Nie inaczej było na deskach teatrów i wielkich scenach muzycznych. Miliony mężczyzn wzdychało do pięknych aktorek, piosenkarek, tancerek czy prezenterek. Niektóre z nich tak mocno podbijały męskie serca, że ci układali o nich piosenki, które potem wyśpiewywali przed tysięcznymi tłumami. Najpopularniejszą z nich jest niewątpliwie „Autobiografia” Perfectu, w której Grzegorz Markowski śpiewa, że każdy z jego kolegów dałby się zabić za twarz Poli Raksy.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie najpiękniejsze kobiety z czasów PRL. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

Pytanie 1 z 10
Za jej twarz każdy dałby się zabić w piosence „Autobiografia” grupy Perfect. To:
Pola Raksa

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sylwestrowy zawrót głowy za czasów PRL. Tak wyglądały bale pod znakiem trwałej ondulacji i radzieckiego szampana [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

PRL. Wielcy szpiedzy Brawurowe akcje i tajne operacje, Sławomir Koper