Katarzyna Nosowska

i

Autor: AKPA/Prończyk Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey

QUIZ

Quiz. Najpopularniejsze polskie piosenkarki lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich przeboje?

2024-05-02 14:14

Polska popkultura przeszła w latach 90. prawdziwą rewolucję. W tamtym okresie królowały kolorowe czasopisma na czele z „Bravo” i półamatorskie teledyski, które kształtowały nie tylko gust muzyczny pokolenia, ale także trendy modowe. To właśnie w ostatniej dekadzie XX wieku zadebiutowało wiele piosenkarek, które stały się ikonami popkultury. W naszym quizie przypominamy najpopularniejsze wokalistki lat 90. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi znawcy tamtego barwnego okresu!

Najpopularniejsze piosenkarki lat 90. Czy potrafisz dokończyć ich przeboje? Quiz

W latach 90. na polskiej scenie muzycznej zadebiutowało wiele wokalistek, które stały się ikonami popkultury. Dla wielu młodych ludzi były one prawdziwymi bohaterkami. Królowały rockowe buntowniczki, melancholijne wykonawczynie ballad i niezależne kobiety. Największą popularnością cieszyły się takie piosenkarki, jak: Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk, Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Agnieszka Chylińska, Justyna Steczkowska, Kayah, Edyta Górniak, Kasia Kowalska czy Anita Lipnicka.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie twórczość najpopularniejszych piosenkarek lat 90. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Najpopularniejsze polskie piosenkarki lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich przeboje?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Moja i twoja nadzieja” śpiewanego przez Katarzynę Nosowską z grupą Hey. „Nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli ty nie pomożesz dziś...”

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kasia Kowalska z koncertem MTV Unplugged Last Call w Centrum Sztuki Mościce [ZDJĘCIA]