Andrzej Piaseczny

i

Autor: AKPA/Prończyk Andrzej Piaseczny w latach 90. był niekwestionowaną gwiazdą polskiej piosenki

QUIZ

Quiz. Najlepsi polscy piosenkarze lat 90. Ich przeboje podbiły serca milionów słuchaczy!

2024-05-15 13:25

Polska muzyka w latach 90. była prawdziwą kopalnią hitów. Od wczesnych lat ostatniej dekady XX wieku, kiedy kraj był w fazie transformacji ustrojowej, kształtowała się rodzima popkultura. W tamtym czasie wielu piosenkarzy zachwyciło słuchaczy nie tylko wielkimi przebojami, ale również stylem bycia. Nie brakowało charyzmatycznych rockmenów, melancholijnych romantyków czy nietuzinkowych poetów. W naszym quizie przypominamy najpopularniejszych wokalistów lat 90. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi znawcy tamtego kolorowego okresu!

Najpopularniejsi piosenkarze lat 90. Jak dobrze pamiętasz te piosenki? Quiz

W latach 90. na polskiej scenie muzycznej toczyła się prawdziwa bitwa gatunków i stylów. Pojawiało się coraz więcej artystów popowych, których piosenki podbijały listy przebojów. Nie brakowało również rockowych zespołów i pierwszych hip-hopowych składów. W ostatniej dekadzie XX wieku modne stało się też disco polo. Największą popularnością cieszyli się tacy piosenkarze, jak: Andrzej Piaseczny, Gabriel Fleszar, Mietek Szcześniak, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski czy Robert Gawliński.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie twórczość najpopularniejszych piosenkarzy lat 90. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Najlepsi polscy piosenkarze lat 90. Te przeboje podbiły miliony słuchaczy!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment hitu „Imię deszczu” śpiewanego przez Andrzeja Piasecznego z zespołem Mafia. „Zostań, bo ta noc, to ona płacze deszczem. Zostań, bo jak nikt...”

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kasia Kowalska z koncertem MTV Unplugged Last Call w Centrum Sztuki Mościce [GALERIA]

Listen on Spreaker.