Acid Drinkers

i

Autor: AKPA Acid Dirnkers, jeden z najlepszych polskich zespołów metalowych w latach 90.

QUIZ

Quiz. Najgłośniejsze polskie zespoły metalowe lat 90. Test dla fanów ciężkiego grania!

2024-04-05 12:14

Polska scena metalowa ulegała w latach 90. mocnej transformacji. Wiele wywodzących się z PRL zespołów heavymetalowych zawiesiło swoją działalność, a do głosu zaczęły dochodzić nowe formacje, grające coraz odważniejszą muzykę. Klasyczny metal ustępował miejsca takim odmianom, jak: black, death, doom, industrial czy gothic metal. Nie brakowało również składów grających metal progresywny, alternatywny czy symfoniczny. Przygotowaliśmy quiz, w którym przypomnicie sobie najważniejsze polskie zespoły metalowe lat 90. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi fani ciężkiego grania.

Najlepsze polskie zespoły metalowe lat 90. Jak dobrze pamiętasz ich płyty? Quiz

W latach 90. metal wyszedł z podziemia i to dosłownie. Powstało wówczas wiele zespołów, które pokazały, że doskonale czują się w różnych odmianach muzyki metalowej. Jednak weterani nie odpuszczali i dotrzymywali kroku debiutantom. Do najważniejszych kapel z tamtego okresu zaliczają się: Behemoth, Vader, Lux Occulta, Acid Drinkers, KAT, Closterkeller, Decapitated, Hunter, Christ Agony, Destroyers czy Sweet Noise.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie najważniejsze polskie płyty metalowe lat 90. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Najgłośniejsze polskie zespoły metalowe lat 90. Test dla fanów ciężkiego grania!

Pytanie 1 z 10
Który zespół zadebiutował w 1996 roku albumem „Sventevith (Storming Near the Baltic)”?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nawiedzone miejsca w Małopolsce [GALERIA]