Sylwester Stallone w filmie Rocky

i

Autor: AKPA

QUIZ

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Rocky”? 10/10 i jesteś mistrzem wagi ciężkiej!

2024-04-19 17:38

„Rocky” zapisał się na kartach światowego kina jako jeden z najlepszych filmów. Opowieść o bokserze-amatorze, który dostaje szansę na stoczenie walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej, stała się w 1976 roku wielkim przebojem kinowym, a rok później otrzymała Oscara za najlepszy film. Produkcja doczekała się pięciu kontynuacji, które były niezwykle popularne i łącznie zarobiły ponad miliard dolarów. Natomiast Sylvester Stallone stał się ikoną amerykańskiego kina. Przygotowaliśmy quiz ze znajomości kultowej serii „Rocky”. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi kinomaniacy!

„Rocky” to jedna z najlepszych serii w historii kina! Jak dobrze pamiętasz te filmy? Quiz

„Rocky” zadebiutował na ekranach kin w 1976 roku. Od tamtego czasu upłynęło prawie pół wieku, a film wciąż cieszy się ogromną popularnością. Nie inaczej jest z jego pięcioma kontynuacjami, które zdążyły już osiągnąć status kultowych, a Sylvester Stallone, odtwórca tytułowej roli, jest nadal niegasnącą gwiazdą kina. Widzowie na całym świecie pokochali opowieść o mało znanym bokserze, walczącym w podrzędnych klubach, który dostaje szansę walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Ostatecznie Apollo Creed wygrywa z Rockym na punkty, ale serce, które pięściarz zostawił na ringu sprawia, że publiczność uznaje go za nową gwiazdę boksu. W kolejnych odsłonach serii Rocky udowadnia, że pokładane w nim nadzieje nie były przedwczesne.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie serię filmową „Rocky”, dzięki której Sylvester Stallone stał się ikoną kina. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Rocky”? 10/10 i jesteś mistrzem wagi ciężkiej!

Pytanie 1 z 10
Jaki pseudonim miał Rocky Balboa?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

„Goście Łukasza Maciejewskiego”. Projekcja filmu „Doppelgänger. Sobowtór” i spotkanie z Jakubem Gierszałem [GALERIA]