Lady Pank

i

Autor: YouTube: Lady Pank – temat – screen W 1983 roku ukazała się debiutancka płyta Lady Pank

QUIZ

Quiz. Jak dobrze pamiętasz debiutancką płytę Lady Pank? To arcydzieło polskiego rocka!

2024-04-19 17:38

Lady Pank jest jednym z najpopularniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Grupa została założona w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzej Mogielnickiego. Rok później dołączył do niej charyzmatyczny wokalista Janusz Panasewicz. Formacja stała się niezwykle popularna za sprawą wydanej w 1983 roku debiutanckiej płyty pod tytułem „Lady Pank”. W ubiegłym roku minęło 40 lat od premiery tego krążka. W naszym quizie przypominamy wszystkie piosenki z pierwszego albumu Lady Pank. Maksimum punktów zdobędą tylko najwięksi fani!

Debiutancka płyta Lady Pank ma już 40 lat. Pamiętasz znajdujące się na niej piosenki? Quiz

W ostatniej dekadzie PRL na polskiej scenie muzycznej pojawił się zespół Lady Pank. Wydana w 1983 roku debiutancka płyta zespołu pod tytułem „Lady Pank” była wielkim wydarzeniem muzycznym i do dzisiaj jest uznawana za jedną z najważniejszych w historii polskiego rocka. Jest jedynym krajowym wydawnictwem, z którego aż sześć numerów dotarło do pierwszego miejsca na Liście przebojów Programu Trzeciego. Sprzedała się w milionowym nakładzie i pokryła się złotem. Znalazły się na niej takie kompozycje, jak: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Fabryka małp”, „Pokręciło mi się w głowie”, „Du du”, „Zakłócenie porządku” (instrumentalny), „Zamki na pisaku”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta” i „Moje Kilimandżaro”.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie wszystkie piosenki z debiutanckiej płyty Lady Pank. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Jak dobrze pamiętasz debiutancką płytę Lady Pank? To arcydzieło polskiego rocka!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Mniej niż zero”. „Myślisz może, że więcej coś znaczysz, bo masz rozum...”

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sylwestrowy zawrót głowy za czasów PRL. Tak wyglądały bale pod znakiem trwałej ondulacji i radzieckiego szampana [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]