Przystanek: "Matki Bożej Fatimskiej-Curie". Gdzie się znajduje? Ta nazwa to hit w sieci!
Jedna z internautek wrzuciła zdjęcie przystanku z Tarnowa na profil facebookowy Słownik polsko@polski. W sieci zawrzało od ironicznych komentarzy.
- (...)Z domu Skłodowska, powinno być dopisane. (…) Ta Fatimska to była chyba drugą żoną Piotra Curie, ale nie było to nagłaśniane, (...)Śmiesznie wyszło zderzenie religii z nauką, (…) Bardziej mnie bawi fakt, że Bozię opisali w pełnej formie, a zasłużoną polską noblistkę tylko drugim członem nazwiska. Trochę śmieszno, trochę smutno (…), Raczej powinno być MB Fatimskiej/Marii Curie "/" - łamane przez Curie. Np. u mnie w Świdnicy jest przystanek "Łukasińskiego/Gdyńska" i każdy wie , że chodzi o skrzyżowanie tych ulic (...) – piszą internauci.
Polecany artykuł:
Do sprawy odnieśli się urzędnicy z Tarnowa. Zaznaczają, że dziwią się nagłemu zainteresowaniu sprawą, skoro przystanek pod taką nazwą funkcjonuje od jedenastu lat.
- Istnieje rozporządzenie ministra transportu i budownictwa, które precyzuje, w jaki sposób nadaje się nazwy przystankom. Przystanek musi mieć nazwę ulicy, przy której jest usytuowany. Natomiast jeżeli przy danej ulicy jest kilka przystanków (a tak też jest w tym przypadku – jest ich sześć) to trzeba dodatkowo podać nazwę drugiej ulicy, która precyzuje dokładnie, w którym miejscu jest on zlokalizowany – mówi Wiesław Kozioł, kierownik działu organizacji transportu publicznego w Tarnowie.
Polecany artykuł:
Miejski urzędnik zaznacza, że nazwa może zostać zmieniona, ale w jego osobistym odczuciu nie ma takiej potrzeby.