Alert IMGW dla Tarnowa

i

Autor: Pixabay / X (Twitter): IMGW - screen IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego

Pogoda

Potężne nawałnice przejdą przez Tarnów. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Synoptycy prognozują, że mogą pojawić się również ulewne opady deszczu od 35 do 55 mm, a także porywisty wiatr do 120 km/h. Miejscowo możliwy jest również grad.

Burze z ulewnym deszczem przejdą przez Tarnów i region. Jest czerwone ostrzeżenie!

Czerwony alert wydany przez synoptyków obowiązuje od piątku, 21 czerwca 2024 roku, i dotyczy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Burzom będą miejscami towarzyszyć bardzo ulewne opady deszczu od 35 do 55 mm, a także mocny wiatr osiągający w porywach nawet do 120 km/h. IMGW informuje, że miejscowo mogą pojawić się również opady gradu o średnicy około 6 cm.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia wydane przez IMGW obowiązuje od godziny 19:00 w piątek, 21 czerwca, do godziny 8:00 w sobotę, 22 czerwca. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Ponadto w piątek, od godziny 12:00 do 20:30, obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Maksymalne temperatura wyniesie od 30 do 32 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wynosi w tym przypadku 90 proc.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone samochody. Nawałnice przeszły przez region tarnowski [GALERIA]

Quiz. Polskie przeboje o plaży i morzu. Jak dobrze pamiętasz wakacyjne piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Na jednej z dzikich plaż”?
Co roku w wakacje nad wodą ginie dziesiątki osób. Strażacy pokazali, jak temu zapobiec