sarna

i

Autor: Pixabay / Nadleśnictwo Gromnik - Facebook

Wiadomości z regionu

Maleńka sarna spogląda prosto w kamerę. Nagranie z podtarnowskiego lasu trafiło do sieci!

Nadleśnictwo Gromnik opublikowało na swoim Facebooku nagranie, na którym udało się zarejestrować przechadzającą po tamtejszych lasach maleńką sarnę wraz z mamą. Zwierzęta spacerowały spokojnie leśną ścieżką i zatrzymały się przed samą kamerą. Najpierw w obiektyw spojrzała dorosła sarna, a następnie w jej ślady poszło koźlątko.

Nadleśnictwo Gromnik. Maleńka sarna przechadzała się po lesie wraz z mamą

W mediach społecznościowych Nadleśnictwa Gromnika pojawiło się nagranie, na którym maleńka sarna spaceruje leśną ścieżką w towarzystwie swojej mamy. Sarny są częstymi bywalcami lasów państwowych, które w ostatnim czasie nierzadko publikują na swoim Facebooku zdjęcia i filmiki z tymi zwierzętami.

Sarny są najliczniejszymi dzikimi zwierzętami występującym w Polsce. Szacuje się, że ich populacja wynosi około 920 tysięcy. Ponadto żyje u nas blisko 275 jeleni. Sarny można spotkać najczęściej w zachodniej części naszego kraju. Samica jest potocznie nazywana kozą, natomiast samiec rogaczem lub kozłem. Mianem określa się mianem koźląt lub koziołków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najlepsze atrakcje w Polsce według „The Guardian”. Powinien zobaczyć je każdy zagraniczny turysta! [GALERIA]

Quiz. Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje po 2000 roku? Test dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Piotr Kupicha w przeboju „Jak anioła głos”, pochodzącym z debiutanckiej płyty grupy Feel pt. „Feel” z 2007 roku, śpiewa, że jego dobytek to:
Hurgada: rekin zjadł rosyjskiego turystę. Jest oficjalne potwierdzenie