W 2020 roku planowane jest przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych 45 budynków mieszkalnych i usługowych. To w sumie 250 mieszkań.
- Do wymiany mamy jeszcze ponad tysiąc pieców kaflowych. Są rejony, gdzie to na razie nie jest możliwe. I tak np. w rejonie ul. Tuchowskiej czy ul. Dojazd nie ma gazu. Ogrzewanie etażowe nie wchodzi w grę, a sieci ciepłowniczej MPEC tam nie ma - mówi szef Miejskiego Zarządu Budynków - Janusz Galas.
W tym roku kontynuowane będą prace rozbudowy miejskiej sieci ciepłowniczej w obrębie tarnowskiej starówki m.in. przy ulicach: Zakątnej, Bernardyńskiej, Żydowskiej, Franciszkańskiej, Kapitulnej, Brodzińskiego, Dąbrowskiego. W tym roku planowane jest przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych 45 budynków m.in. na Zakątnej, Bernardyńskiej i Żydowskiej.
Od 2007 roku w ramach programu „Centralna Ciepła Woda – komfort i bezpieczeństwo” instalacje centralnej ciepłej wody wykonano w 320 budynkach, a w nich w 14 tys. 66 mieszkaniach. Łącznie z programu skorzystało ponad 35 tys. mieszkańców Tarnowa.