
Stary Cmentarz w Tarnowie
Stary Cmentarz jest jedną z najstarszych nekropolii w mieście. Powstał na przedmieściu Zabłocie, dlatego też nazywano go Cmentarzem Zabłockim. Jego utworzenie miało związek z dekretem wydanym w 1784 roku przez cesarza Józefa II, nakazującym zamknięcie miejsc pochówku znajdujących się na terenie miast. wydanego przez cesarza Józefa II w 1784 roku. Otwarcie cmentarza odbyło się około 1790 roku.

Cmentarz żydowski w Tarnowie
Cmentarz żydowski w Tarnowie – kirkut znajdujący się w przy ulicy Szpitalnej w Tarnowie. Jest jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich w Polsce. Historycy przypuszczają, że istniał już w 1581 roku. Najstarszy nagrobek pochodzi z 1667 roku.

Cmentarz wojenny nr 201 – Tarnów
Cmentarz wojenny nr 201 – Tarnów – nieczynny, austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. To niewielka kwatera utworzona w 1914 roku, położona w południowo-zachodniej części cmentarza żydowskiego w Tarnowie.

Cmentarz wojenny nr 199 – Zbylitowska Góra
Cmentarz wojenny nr 199 – Zbylitowska Góra – nieczynny, austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Znajduje się w południowo-zachodniej części Tarnowa, przy ulicy Krakowskiej. Powstał w 1915 roku.

Cmentarz wojenny nr 200 – Tarnów-Chyszów
Cmentarz wojenny nr 200 – Tarnów-Chyszów – nieczynny, austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Położony przy ulicach Łukasiewicza i Chyszowskiej oraz linii kolejowej nr 115. Został otwarty w 1915 roku.

Cmentarz wojenny nr 202 – Tarnów
Cmentarz wojenny nr 202 – Tarnów – nieczynny, austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Został utworzony w 1914 roku w obrębie ulic: Starodąbrowskiej, Szpitalnej i alei Matki Bożej Fatimskiej.

Cmentarz wojenny nr 293 – Zakliczyn
Cmentarz wojenny nr 293 – Zakliczyn – cmentarz z I wojny światowej. Jest jednym z 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. Jest jedynym w okolicy cmentarzem, na którym pochowano wyłącznie żołnierzy wyznania mojżeszowego.

Nowy cmentarz żydowski w Brzesku
Nowy cmentarz żydowski – kirkut społeczności żydowskiej założony w 1846. Jest położony przy ulicy Czarnowiejskiej. Ostatni pochówek na cmentarzu odbył się w 1960 roku.

Cmentarz żydowski w Bochni
Cmentarz żydowski w Bochni – został założony w 1872. Zachowało się tam prawie siedemset nagrobków. Większość to tradycyjne macewy, a część nagrobków ma formę sarkofagów. Znajdują się na nich inskrypcje w języku polskim, hebrajskim i niemieckim.

Cmentarz wojenny nr 313 – Bochnia
Cmentarz wojenny nr 313 – Bochnia – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie. To niewielka kwatera w zachodniej części bocheńskiego cmentarza żydowskiego.