Po sukcesie ubiegłorocznego projektu PAKT, tarnowskie Stowarzyszenie nie zwalnia tempa. W tym roku edukatorzy przystępują do realizacji cyklu kolejnych zajęć, które mają przybliżać narzędzia cyfrowe uczniom i pokazywać młodym ludziom ich kreatywne wykorzystanie w procesie edukacji szkolnej, ale również procesie samokształcenia i zdobywania nowych informacji.
- Szkoda byłoby nie wykorzystać potencjału, jaki pod względem sprzętu, wiedzy i umiejętności, zgromadziliśmy realizując wcześniej projekt PAKT, czyli Pracownia Aktywnego Korzystania z Technologii. Dlatego już niebawem będziemy ponownie zapraszać szkoły z województwa małopolskiego do naszej pracowni, a także zachęcać, aby zapraszały nas do siebie. EDU TECH to projekt, w którym będziemy chcieli inspirować, zachowując ten balans korzystania z narzędzi cyfrowych, higieny cyfrowej, pokazać, w jaki sposób ta technologia może się przyczynić do tego, że będzie się nam łatwiej i lepiej uczyło. Trudno też nie wymienić tematów, które będą krążyły: związane ze sztuczną inteligencją, robotyką, logicznym myśleniem, drukiem 3D. Nie ominiemy też aspektów związanych z bezpieczeństwem cyfrowym – zapowiada Grzegorz Foltak, dyrektor projektów edukacyjnych tarnowskiego Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.
W ramach zajęć prowadzonych w ramach projektu EDU TECH uczniowie będą mieli do dyspozycji bogaty zasób sprzętów cyfrowych, jakie zgromadziło Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. To między innymi gogle VR, kostiumy motion capture służące do przechwytywania ruchu i tworzenia prostych animacji, klocki do nauki podstaw programowania, ale także podłogi multimedialne czy budzące ogromne zainteresowanie roboty humanoidalne.
Rekrutacja szkół chętnych do udziału w projekcie ruszy w przyszłym tygodniu. Na stronie internetowej Stowarzyszenia udostępniony zostanie formularz zgłoszeniowy, który będzie trzeba wypełnić. Niektóre placówki będą mogły korzystać z zajęć stacjonarnie w pracowni przy ulicy Krakowskiej 11A. Do innych będzie przyjeżdżać mobilna pracownia. Edukatorzy zapewnią nie tylko wykłady, ale przede wszystkim ciekawe zajęcia warsztatowe, w oparciu o metodę STEAM, czyli łączenia wiedzy z wielu różnych dziedzin podczas lekcji. Zajęcia w ramach projektu EDU TECH będą realizowane do końca roku. W sumie w wydarzeniach i warsztatach weźmie udział blisko pół tysiąca uczniów szkół podstawowych, liceów i techników.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]