Policja

i

Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 72-letniej kobiety

Ciało kobiety w Woli Lubeckiej. Policja wyjaśnia przyczyny śmierci [AUDIO]

2021-02-26 10:56

Tarnowska policja wyjaśnia przyczyny śmierci 72-letniej mieszkanki Woli Lubeckiej w powiecie tarnowskim. Ciało kobiety znaleziono w trakcie gaszenia pożaru domu jednorodzinnego. Nie wiadomo, czy zmarła z przyczyn naturalnych, czy też powodem było zaczadzenie w wyniku pożaru. Odpowiedzi na te pytania ma dać sekcja zwłok.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w Woli Lubeckiej, niedaleko Lubczy w powiecie tarnowskim. W domu jednorodzinnym wybuchł pożar. Służby zaalarmował jeden z mieszkańców, który następnie sam rozpoczął akcję gaszenia ognia. Działania dokończyli strażacy, ogień udało się dość szybko opanować. Niestety, w pomieszczeniu, w którym pożar się pojawił, natrafiono na ciało 72-letniej kobiety.

POSŁUCHAJ: O tragicznym pożarze w Woli Lubeckiej mówi Paweł Klimek z policji w Tarnowie

- Na ten moment czekamy na wyniki sekcji zwłok. Te informacje pozwolą potwierdzić, czy osoba ta zmarła z powodu zaczadzenia związanego z pożarem, czy też z przyczyn naturalnych, niewydolności układu oddechowego, czy krążeniowego. Musimy poczekać, aż wypowie się lekarz z zakresu patomorfologii – wyjaśnia Paweł Klimek, rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.

Blokada ulicy w Tarnowie "Stop podwyżkom za śmieci"

Zmarła kobieta mieszkała wraz z rodziną. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że można wykluczyć udział osób trzecich w tym nieszczęśliwym zdarzeniu. Wiadomo, że pożar rozpoczął się w miejscu, w którym znaleziono ciało kobiety. Możliwe, że powodem pojawienia się ognia było zaprószenie. Mundurowi nie wykluczają, że pożar rozpoczął się od niedopałka papierosa, ewentualnie od innego otwartego ognia. Na razie nie chcą natomiast mówić o przyczynie śmierci. Czekają na wyniki sekcji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Znasz slang internetowy? Sprawdź, czy potrafiłbyś się dogadać!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego! Określenia "lol" używamy, gdy...