Można było poszukać unikatowych skarbów ale także pomóc. Na tarnowskim Burku tradycyjnie pojawili się kupcy. Na stoiskach pojawiły się starocie, obrazy, książki, porcelana, zabawki ale również gadżety i emblematy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkoorkiestrowe barwy przybrał nawet pomnik kataryniarza, z którym wielu robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Chętni mogli wrzucać datki do puszki a także licytować wybrane przedmioty, między innymi albumy i srebrne serduszko. Całkowity dochód zasilił 29. Finał WOŚP.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, ludzie są hojni, tak jak prosiliśmy, jest sporo banknotów i to nas cieszy. Pogoda nam nie sprzyja za bardzo, zapowiedź mrozów spowodowała, że część osób zrezygnowała za spacerów, mam informację, że komuś nie odpaliło auto, kolega nie mógł otworzyć magazynu, z którego miał nam przynieść fanty do sprzedania, ale to nie szkodzi. Gramy na tyle, na ile możemy zagrać – mówili wolontariusze WOŚP.
- Angażuję się w tę akcję, popieram i nadal będą popierał. Moje dziecko skorzystało z pomocy Fundacji, leżało w inkubatorze opatrzonym logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mam więc taki rodzinny powód do wspierania akcji. Cieszę się, że oddziały dziecięce są dobrze wyposażone – mówił jeden z handlujących na Burku kupców.
Odwiedzający Bazar na Tarnowskiej Starówce chętnie wrzucali datki do puszek. Oglądali również rzeczy wystawione na sprzedaż. Wielu chwaliło tę inicjatywę, bo uważają, że warto dać przedmiotom drugie życie, zamiast je wyrzucać. Dodatkową atrakcją tej edycji Bazaru na Tarnowskiej Starówce były występy zespołu KUMOTRY. Grupa wystąpiła w nieco okrojonym składzie ze względu na pandemię koronawirusa. Artyści zaprezentowali kolędy i szereg piosenek ze swojego repertuaru. A kolejny Bazar już 14 lutego.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]